Oficyna Pałacowa Ordynata

O nas

Dwór Ordynata do złudzenia przypomina zabytek, chociaż wybudowany został zaledwie 8 lat temu. Początkowo miał być niemal kopią Pałacu Kleniewskich w Opolu Lubelskim. Jednak lokalizacja tak dużego obiektu w niewielkiej odległości od drogi była niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania. Młody inwestor, nie mając wyjścia, dał się przekonać do drugiej koncepcji. Dwór jest dwukrotnie mniejszy od pierwowzoru, ale na uroku nie stracił.

Dwór Ordynata swój wyjątkowy charakter zabudowy zawdzięcza zamiłowaniu właściciela do architektury baroku. Jest on przeciwieństwem współczesnej "chłodnej" architektury, w której dominuje szkło i stal, sztuczne okładziny i gresy. Elementem wyróżniającym Dwór Ordynata - już w samej bryle budynku - jest symetria, tak charakterystyczna dla małych, zabytkowych pałacyków. Chociaż gość Dworu Ordynata czuje się w jego wnętrzach jakby czas zatrzymał się w innej epoce, to jest to obiekt jak najbardziej współczesny: wybudowany z nowoczesnych materiałów i z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Budynek, jak i aranżacja jego wnętrz, jest udanym kompromisem między klasyką i nowoczesnością. Tworząc swój wymarzony dwór, jego właściciel kierował się prawdą, że prawdziwej sztuki nie da się ograniczyć regułami czasu, ekonomii i dostępnych technologii.

Budynek ma ok. 1400 m2 powierzchni całkowitej na pięciu kondygnacjach. Podziemna część (ok. 700 m2) została przeznaczona pod działalność gastronomiczną. Znajduje się tam przestronna i klimatyzowana sala balowa o pow. 320 m2, a także nowocześnie wyposażona kuchnia oraz winiarnia.

Warto samemu się przekonać, że Dwór Ordynata jest absolutnie wyjątkowym miejscem o niepowtarzalnym klimacie, jakiego długo nie można zapomnieć.

Serdecznie zapraszamy

Paweł i Dorota Madej